fbpx

Ambasadori

Avdullah Hoti takon Richard Grenell, kërkon vëmendje dhe ndihmë nga SHBA-të

Zëvendëskryeministri, Avdullah Hoti gjatë Konferencës ne Mynih, ka bërë të ditur se ka takuar të dërguarin e posaçëm të SHBA-ve, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Ai ka thënë se me ambasadorin Grenell dhe zyrtarët e tjerë kanë diskutuar për proceset e rëndësishme me të cilat duhet të merret Qeveria e re e Kosovës. Hoti thotë

Lexo më shumë

Ky ambasador ia bëri të qartë punën e flamurit Albin Kurtit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në zyrën e tij vazhdon ta mbajë vetëm flamurin kombëtar. Nga aty Kurti pret e përcjellë mysafirë të shumtë, takime të cilat më pas publikohen edhe faqen zyrtare të partisë në rrjete sociale. Por ndryshe nga gjithë takimet tjera të Kurtit, ku mysafirët fotografoheshin në prapavijë me flamurin kuq

Lexo më shumë

Isa Mustafa takohet me ambasadorin amerikan

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të pres në takim sot ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Mustafa dhe Kosnett do të takohen në selinë e LDK-së në orën 11:00, ka njoftuar zyra për media e LDK-së. Në njoftimin për media nuk është bërë e ditur tema e këtij takimi, ndërsa

Lexo më shumë

Philip Kosnett Ambasadori i jashtezakonshem: Zyrtarët e korruptuar në burg

Ligjet e mira dhe procesi më transparent janë të rëndësishme, por nuk mjafton ti keni sistemet në letër nëse ato nuk zbatohen me ndershmëri, plotësisht dhe në mënyrë të vijueshme, ka thënë Ambasadori Amerikan, Philip Kosnett. Në një promo sensibilizuese në kuadër të “Javës Kundër Korrupsionit 2018”, Ambasadori Amerikan, ka dhënë mesazhe të qarta se

Lexo më shumë