fbpx

Avdullah Hoti

Osmani godet Hotin dhe partitë e koalicionit për ligjin anti-covid: Turp

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka kritikuar ashpër qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti dhe partitë që janë pjesë e koalicionit për shkak të mos procedimit të ligjit anti-covid. Ajo thotë se bllokimi i një ligjit të tillë nga qeveria dhe partitë e koalicionit është një turp i vërtetë, derisa ka përmendur numrin e madh

Lexo më shumë

Qeveria shkarkon bordin e Telekomit

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, është miratuar shqyrtimi i propozimit për vendim të shkarkimit të drejtorëve të bordit të ndërmarrjes publike “Telekomi”. Vendimi u votua unanimisht nga të gjithë anëtarëve të qeverisë së Kosovës. “Ndërmarrja publike e Telekomit të Kosovës, është në gjendje jashtëzakonisht të keqe financiare dhe operative, është në prag të falimentimit,

Lexo më shumë

Avdullah Hoti takon Richard Grenell, kërkon vëmendje dhe ndihmë nga SHBA-të

Zëvendëskryeministri, Avdullah Hoti gjatë Konferencës ne Mynih, ka bërë të ditur se ka takuar të dërguarin e posaçëm të SHBA-ve, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Ai ka thënë se me ambasadorin Grenell dhe zyrtarët e tjerë kanë diskutuar për proceset e rëndësishme me të cilat duhet të merret Qeveria e re e Kosovës. Hoti thotë

Lexo më shumë

LDK ia bënë mat VV-së: Propozimi 5 pikësh

Sot kemi dorëzuar me shkrim ofertën tonë për bashkëqeverisje me VV-në, të propozuar në takimin e datës 8 janar 2020. Në këtë takim, dhe në të gjitha takimet e mbajtura deri më tani, LDK-ja ka shprehur gatishmërinë për qeverisje të përbashkët në interes të shtetit të Kosovës, duke respektuar vullnetin e qytetarëve të shprehur më

Lexo më shumë

Nuk arrihet marrëveshje LVV-LDK

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, as në takimin e sotëm nuk kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje mes këtyre dy subjekteve politike. Dështimin në arritjen e marrëveshjes e kanë konfirmuar pas takimit Kurti-Mustafa, Glauk Konjufca i LVV-së dhe Avdullah Hoti i LDK-së. E tëra që kanë

Lexo më shumë

Avdullah Hoti tregon se kur do të arrihet marrëveshja VV-LDK

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se nuk ka zvarritje të marrëveshjes për bashkëqeverisje në mes të LDK-së dhe LVV-së. Ai ka thënë se që të dyja partitë janë duke punuar për të dakorduar një program qeverisës që reflekton vullnetin e qytetarëve të cilët më 6 tetor kanë këkruar ndryshim, përcjell FaktePlus.

Lexo më shumë

Kosnett takohen me Mustafën në LDK, në kohën kur ndaras po mbahet takimi për koalicion me VV-në

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka mbërritur në selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe pritet të takohet me kandidaten për kryeministre dhe nënkryetaren e kësaj partie, Vjosa Osmani. Ndërkohë ndaras takim në të njëjtën kohë janë duke mbajtur edhe grupet punuese të dy partive, të cilat janë duke u përpjekur

Lexo më shumë

Avdullah Hoti njofton miqtë se ka ndërruar jetë babai i tij

Avdullah Hoti i LDK-së, sonte ka njoftuar miqtë e tij se ka ndërruar jetë babai i tij. Ai ka njoftuar se varrimi i babait të tij bëhet nesër në ora 12:00 në varret e fshatit Ratkoc të Rahovecit. Postimi i plotë

Lexo më shumë

Sot tubimi në Podujevë: Vjosa e quan Agim Veliun – Agim analfabeti (Foto dhe Video)

Një komunikim që Vjosa Osmani ka pasur me një gazetar kosovar, të cilin Indeksonline e publikon ekskluzivisht, zbulon urrejtjen e saj të madhe për 3 figurat kryesore të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën, Lutfi Hazirin dhe Agim Veliun. Lexo me poshte mesazhet Osmani nuk i ka kursyer ofendimet e rënda për kolegët e saj

Lexo më shumë

LDK bëhet gati – ja si duket sheshi kryesor i Prishtinës (FOTO)

Lidhja Demokratikë e Kosovës do të fillojë fushatën e saj zyrtarisht nga qendra e Prishtinës. Sheshi “Skendërbeu” në kryeqytet është bërë gati për hapjen e fushatës së LDK’së për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen me 6 tetor. Kandidati i LDK’së për deputet, Avdullah Hoti ka publikuar pamjet e gatitshmërisë në shesh pak orë

Lexo më shumë