fbpx

LDK - Page 3

Ekskluzive: Albin Kurti i ndryshon fjalët Rrezikohet marrëveshja

Neogazeta ka mësuar mbrëmë nga burimet brenda takimit LDK-VV se palët kanë afruar arritjen e marrëveshjes. Gjithnjë sipas tyre, partitë kanë gjetur gjuhën e përbashkët, teksa nesër pritet zyrtarizimi nga vetë ata, por sot duket se Kurti ka ndryshuar qëndrim. Sipas këtyre informacioneve LDK-së do ti takonte propozimi i Presidentit dhe 6-të Ministri kurse VV-së

Lexo më shumë

Ekskluzive: Është arritur marrëveshja VV – LDK

Neogazeta ka mësuar nga burimet brenda takimit LDK-VV se palët kanë arritur marrëveshje. Gjithnjë sipas tyre, partitë kanë gjetur gjuhën e përbashkët, teksa nesër pritet zyrtarizimi nga vetë ata. Sipas këtyre informacioneve LDK-së do ti takoj propozimi i Presidentit dhe 6-të Ministri kurse VV-së do ti takojnë Kryeparlamentari dhe 4 Ministri. Një Ministri do të

Lexo më shumë

Ka sinjale se ka marrëveshje, Kurti e Mustafa kanë mbetur t’i njoftojnë partitë e tyre

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës duket të jenë shumë afër arritjes së një marrëveshjeje për formimin e një koalicioni për bashkëqeverisjen e vendit. Përparimi në bisedimet disamuajshe mes partisë që i fitoi zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit 2019, dhe asaj që doli e dyta ka ndodhur në takimin e pasdites së

Lexo më shumë

Isa Mustafa u drejtohet gazetarëve: më vjen keq që jeni mërdhi

Edhe takimi mes dy liderëve të LDK-së dhe VV-së, përfundoi pa një marrëveshje. Albin Kurti dhe Isa Mustafa, s’po arrijnë të gjejnë një gjuhë të përbashkët për ndarjen e pushtetit, derisa posti i kryekuvendarit dhe presidentit ka lënë “pezull” edhe formimin e Qeverisë. Pa komentuar shumë këtë takim që zgjati tri orë, kryetari i LDK-së

Lexo më shumë

Takimi VV – LDK përfundon me zhvillime të reja

Zëdhënësi i LDK’së, ka folur pas takimit tre orësh në mes të krerëve të LDK’së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë se ka lëvizje të pozicioneve të dy partive, dhe ka paralajmëruar edhe një takim për nesër. “Ka përfunduar. Kemi lëvizje në përpjekje për marrëveshje. Do të kemi edhe një takim të radhës nesër”, ka

Lexo më shumë

Rexhep Qosja godet LDK-në dhe Isa Mustafën se po e bllokojnë formimin e Qeverisë

Akademik Rexhep Qosja, fajtor për moskrijimin e Qeverisë së re të Kosovës e ka bërë Lidhjen Demokratike të Kosovës. Në një opinion të publikuar në faqen e tij në Facebook, Qosja thotë se është politika e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe atyre të tjerëve jashtë LDK-së, që duan ta pengojnë Vetëvendosjen që të bëhet

Lexo më shumë

Nga Nisma Lutfi Hazirit: Mos ha m**

Pas Haxhi Hotit, ish-kandidatit për deputet të Nismës Socialdemokrate, që kërcënoi me jetë liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, një tjetër anëtar i partisë së Fatmir Limajt ka marrë vëmendje për gjuhë banale të përdorur në rrjetin social Facebook. [adrotate banner=”3″] Tasim Halabaku, ish-kandidati për deputet të Nismës Socialdemokrate, ka përdorur gjuhë skajshmërisht banale ndaj

Lexo më shumë

Ibrahim Rugova e Adem Demaçi duke festuar vitin e ri 1997 (VIDEO)

Bashkëpunëtori i afërt i Presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci ka postuar një video inçizim në profilin e tij zyrtar në Facebook për pritjen e vitit të ri 1997 të organizuar nga Presidenti Rugova ku shihen personalitete të shumta të skenës politike të viteve 90-ta. [adrotate banner=”3″] Në video inçizim shihen Presidenti Rugova dhe veprimtari i

Lexo më shumë

Ramush Haradinaj: Kurti po e djeg LDK-në

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Albin Kurti, nëse nuk e kanë në plan ta bëjnë Qeverinë, atëherë duhet të lirojnë rrugën dhe vendi të mos rrezikohet. [adrotate banner=”3″] “Nëse partitë na ftojnë në konsultë për të gjetur formula për rrugëdalje, unë nuk hezitoj. Por nuk e kam ndërmend të

Lexo më shumë

Haziri: Pyeteni Kurtin pse na është marrë posti i kryeparlamentarit

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë në emisonin DPT te Fidani se LDK e ka mbajtur fjalën duke e votuar kryeparlamentarin e VV’së. “Kanë ndryshuar raportet natyrisht. Tash kemi më pak poste për të ndarë. Zyra e presidentit është e zënë”, ka thënë Haziri. “LDK’së i është marrë posti i kryeparlamentarit” [adrotate banner=”3″] “Pyeteni

Lexo më shumë