fbpx

LDK - Page 37

Avdullah Hoti ka një kërkesë për qytetarët

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti u ka bërë apel qytetarëve të Kosovës, që ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar. Hoti ka thënë se vota e vulos të ardhmen. Këto deklarime Hoti i ka bërë përmes një statusi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook.

Lexo më shumë

Isa Mustafa: Qytetarët të vendosin për kandidatin më të mirë

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Musafa, sapo ka votuar për kryetar të komunës në rrethin e dytë të zgjedhjeve, në shkollën fillore Emin Duraku në Prishtinë. Isa Mustafa para pak çasteve ka votuar me bashkëshorten e tij për kryetarin e komunës. Ai pas hedhjes së votës së tij ka thënë se fati i

Lexo më shumë

LDK: Procesi i votimit po vazhdon pa incidente

“Procesi i votimit po vazhdon në mënyrë të rregullt dhe pa ndonjë incident”, kështu po thonë zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Zëdhënësi i Shtabit Zgjedhor të LDK-së, Lumir Abdixhiku, deklaroi se partia e tij në qendrat ku garon ka mbi një mijë komisionarë dhe mbi 3 mijë vëzhgues. “Deri tani nga informatat që kemi

Lexo më shumë

1 35 36 37