fbpx

Prishtina

Gropa të quditshme në mes të Prishtinës

Qytetarët e kryeqytetit të Kosovës po vazhdojnë të përballen me rrugë e trotuare të prishura. Sikur të mos mjaftonin këto dëmtime, shpeshherë qytetarët hasin edhe në gropa që paraqesin rrezik për ta. Është tani gropa që gjendet në një rrugë mjaft të frekuentuar në Prishtinë. Bëhet fjalë për gropën që gjendet përballë Ministrisë së Arsimit,

Lexo më shumë

Së shpejti oritet të fillojnë punimet për parkingun nëntokësor në kryeqytet

Parkimi i veturave në hapësira publike apo trotuare me vite të tëra ka penguar lëvizjen e lirë të qytetarëve në kryeqytet. Për të minimizuar këtë problem, Komuna e Prishtinës ka paraparë që të ndërtohen parkingu nëntokësor në oborrin e Fakultetit të Filologjisë. Ditë më parë kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se

Lexo më shumë

Lëvizja Vetëvendosje fiton në Prishtinë

Sipas të dhënave të publikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga 100% të votave të numëruara, Lëvizja Vetëvendosje është e para në kryeqytet me 37 mijë e 387 vota ose 37.23 për qind të votuesve. transmeton Telegrafi. Lidhja Demokratike zë vendin e dytë me 32 mijë e 636 vota ose 32.50 për qind. PDK radhitet

Lexo më shumë

Albin Kurti: Këtë herë e kam vetëm një kërkesë, më lejoni t’iu shërbej

Kandidati për Kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se vendi ka nevojë për qeverisje të re e cila e bën dallimin mes Qeverisë dhe Shtetit. “Unë askujt asnjë borxh nuk ia kam. Kam ardhur këtu para juve pa borxhe, pa kredi, pa favore. Nuk kam tatim a shërbim të papaguar ndaj shtetit, për

Lexo më shumë

Vetëvendosje mban tubimin elektoral në Prishtinë

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur tubimin përmbyllës të kësaj fushate elektroale në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Në tubim u panë shumë flamuj kombëtar dhe i gjithë tubimi filloi me intonimin e himnit. Nuk munguan as flamujt shtetëror dhe simbolet. Po ashtu u panë edhe flamuj të shteteve mike si ato të SHBA’së, Gjermanisë etj… Vend i

Lexo më shumë

Kadri Veseli e mbyll fushatën sot në sheshin e Prishtinës

Partia Demokratike dhe kandidati i saj për kryeministër, Kadri Veseli sot të mbajnë takimet përmbyllëse të fushatës zgjedhore. Para tubimit përmbyllës në Prishtinë, Veseli do të qëndrojë në Fushë Kosovë. Agjenda mediale e Kandidatit të PDK-së për Kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, për ditën e premte, 4 tetor 2019 1. Tubim me qytetarët e Komunës

Lexo më shumë

Vjosa Osmani: Është e vërtetë se vajzat e mia kanë nënshtetësi të Australisë, por unë ato do t’i rris në Kosovë

Gjatë një takimi me qytetarët e Degës së III-së të LDK-së në Prishtinë, kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, Vjosa Osmani, tha të enjten se paratë e asfaltit dhe përqindjet e korrupsionit nga tenderët, gjatë mandatit të saj qeverisës do të investohen në arsim, shëndetësi dhe perspektivë për të rinjtë tanë. “Qindra

Lexo më shumë

Isa Mustafa nga Kodra e Trimave: Kur dojna, fitojna!

Lidhja Demokratike e Kosovës zhvilloi sonte fushatën zgjedhore në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me këtë rast para shumë qytetarëve mori fjalën i pari i kësaj partie, Isa Mustafa. Mustafa deklaroi se qytetarët nuk duhet harruar që të dielën të votojnë LDK-në, e cila do të thellojë miqësinë me ShBA-të dhe BE-në dhe që do

Lexo më shumë

Ramush Haradinaj: Prishtinën e bëmë me ligj, qytetarët kanë arsye që na përkrahin masovikisht

Koalicioni AAK-PSD ka bërë hapjen e fushatës zgjedhore në Prishtinë. Kandidati për kryeministër të Kosovës nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka thënë se Prishtina ka arsye madhore që të mbështes masovikisht konceptin 100 për qind shtet. “Me politika të qëndrueshme e konsistente, e bëmë kryeqytet me ligj, pas dy dekadash lirie. Qeverisjet tjera e shfrytëzonin

Lexo më shumë

Tallet keq me Shpend Ahmetin – Kryetar dimrit bjen borë

Gjatë dimrit Prishtina kthehet në kaos, kjo sepse reshtjet e borës e zënë në befasi Shpend Ahmetin. Kësaj radhe dikush është përkujdesur që të ia kujtoj Kryetarit të Prishtinës se gjatë dimrit bie borë. Armend Ibrahimi është tallur keq me Shpend Ahmetin duke ia kujtuar se gjatë dimrit bie borë. “I dashur Kryetar i Komunes

Lexo më shumë

1 2 3 5