fbpx

Trendi i votave me kusht ne favor te Shpend Ahmetit

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i votave me kusht dhe me postë të Komunës së Prishtinës. Këto vota pritet të përcaktojnë fituesin e garës – Shpend Ahmetin ose Arban Abrashin.

Vetëvendosje merr shumicën e votave me postë në Prishtinë, njofton Klan Kosova.

Shpend Ahmeti ka marrë 89 vota, ndërsa Arban Abrashi ka marrë vetëm 6 vota me postë.

Sipas trendit te numerimit ne kutine e parë të hapur të votave me kusht, Shpend Ahmeti ka marrë 88 vota ndersa Arban Abrashi 77 vota.

Nese trendi vazhdon i tillë atëherë duket se përmbysja e rezultatit do të jetë e pamundur.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Nis numërimi i votave të Prishtinës

Tjetra

Shaqir Totaj fiton votat me kusht, a do t'i mjaftojnë?

TË FUNDIT NGA RUBRIKA