fbpx

Vazhdojnë përplasjet në Mitrovicë, PDK: Agim Bahtiri po shpif nga paniku i humbjes

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Dega e PDK-së në Mitrovicë ka reaguar përmes një komunikate, për një lajm që, sipas kësaj partie, e ka lansuar Agim Bahtiri i AKR-së nga frika e humbjes.

“Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë, përgënjeshtron lajmin e lansuar nga Agim Bahtiri, për gjoja identifikimin e një gruaje në shkollën “Ismail Qemali” në Mitrovicë, duke dalë nga kabina e votimit me dy fletëvotime të vulosura”.
Partia Demokratike konnsideron se kjo është shpifje nga Bahtiri për shkak të panikut të humbjes.

“Kjo është një shpifje e radhës e AKR-së dhe Agim Bahtirit në Mitrovicë, duke qenë se ata e kanë kuptuar humbjen prandaj janë në panik. Ne i ftojmë organet përkatëse që të marrin masa ndaj shpifësve, të cilët janë duke u përpjekur që të prishin procesin e rregullt zgjedhor që po zhvillohet në Mitrovicë”, thuhet në njoftim.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Arban Abrashi: Dilni e votoni

Tjetra

Avdullah Hoti ka një kërkesë për qytetarët

TË FUNDIT NGA RUBRIKA