fbpx

Vëllai i Lutfi Hazirit, Amiri tallet me Vjosa Osmanin

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Amir Haziri, vëllai i nënkryetarit të LDK’së, Lufti Haziri, ka provuar të bëjë humor në llogari të kandidates së LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmanit dhe tentimit të Lëvizjës Vetëvendosje për ta formuar një qeveri me LDK’në, pasi i fituan zgjedhjet, sipas rezultateve preliminare.

Haziri në profilin e tij në Facebook ka shkruar se kur LVV shkon të LDK’ja për të biseduar rreth një koalicioni të mundshëm, Vjosa Osmani i thotë se nuk janë burrat e partisë aty e s’mund të flasë.

“Sa herë të shkojnë kta të VV-së te LDK-ja me folë për koalicion, po del Vjosa e po u thotë hajdeni më vonë se nuk janë burrat në shpi”, thuhet në postimin e Amir Hazirit në Facebook.

Për këtë postim, duke se Haziri është penduar, pasi menjëherë e ka fshirë nga profili i tij.

Ndryshe, pas përfundimit të zgjedhjeve me 6 tetor, ku Lëvizja Vetvëendosje doli fituese me më pak se një për qind më shumë se LDK’ja, kanë filluar negociatat mes dy partive.

Të enjtën janë takuar Albin Kurti e Besnik Bislimi nga VV’ja me Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin e LDK’së.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Në Podujevë në zgjedhjet e 6 Tetorit kanë votuar 101.06% e qytetarëve

Tjetra

Sot luhet ndeshja Kosovë-Mali i Zi, policia e Kosovës do bllokojë këto rrugë

TË FUNDIT NGA RUBRIKA