fbpx

Veseli takon presidentin e Gjermanisë, e fton ta vizitojë Kosovën

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli , është takuar në Berlin me Presidentin e Gjermanisë.
Frank Walter Steinmeier, i cili ia ka rikonfirmuar mbështetjen e Republikës Federale Gjermane për Republikën e Kosovës.

Veseli dhe Presidenti gjerman diskutuan për zhvillimet në Kosovë dhe të ardhmen evropiane të vendit, ndërkaq presidenti gjerman shprehu mbështetjen e plotë të Berlinit zyrtar në të gjitha fushat.

Presidenti Steinmeier është mbështetës i fuqishëm i shtetit të Kosovës dhe në bisedë me kryeparlamentarin Veseli tha se i ndjekë me vëmendje të veçantë zhvillimet në Kosovë.

Kryeparlamentari Kadri Veseli e ka ftuar Presidentin e Gjermanisë për vizitë zyrtare në Kosovë, ndërsa ai e siguroi se së shpejti do ta vizitojë Republikën e Kosovës.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

Mesiq: Ndryshimi i kufijve mund të çojë drejt një katastrofe dhe lufte të re

Tjetra

Arrestohet Stresi

TË FUNDIT NGA RUBRIKA