fbpx

Vjosa Osmani: Albin Kurti do të jetë kryeministër

“Në historinë e popujve vota ka dy funksione: për ta ndëshkuar një model qeverisës dhe për ta hapur një kapitull të ri politik. Kthesat politike kërkojnë kurajo dhe guxim”.
Numri dy në listën e Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani, ka thënë se me kurajo dhe guxim të votuesve, Albin Kurti do të jetë kryeministër.

Kështu ka shkruar ajo në llogarinë e saj në Facebook, njofton Klan Kosova.

“Në historinë e popujve vota ka dy funksione: për ta ndëshkuar një model qeverisës dhe për ta hapur një kapitull të ri politik. Kthesat politike kërkojnë kurajo dhe guxim”.

“Më 14 shkurt me kurajo dhe guxim, e me vullnetin tuaj, Albin Kurti do të jetë kryeministër”.

Paraprak

Vjosa Osmani: Me babin e mamin sot në Mitrovicë (Foto)

Tjetra

Vjosa Osmani dhe Albin Kurti ecin Mitrovicës së Veriut (VIDEO)

TË FUNDIT NGA RUBRIKA