fbpx

Zyrtare: AKR emëron dy ministra të ri

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com

Nënkryetari i AKR’së, Fatmir Matoshi ka konfirmuar se ai do të mbajë postin e ministrit të Planifikimit Hapësinor dhe Mjedisit, ku është ushtrues detyre, ndërsa Ekrem Mustafa do të mbajë pozitën e Ministrit të Brendshëm.
Menjëherë pas një takimi në Qeveri, nënkryetari i AKR’së ka konfirmuar për Express se është marrë vendimi për dy ministritë që kjo parti i drejton.

Është shkarkuar nga posti i ministrit të Brendshëm Bejtush Gashi, për t’u zëvendësuar me Ekrem Mustafën.

Neogazeta
- Ndarje nga Neogazeta.com
Paraprak

LDK: Së pari zgjedhje, pastaj dialog me Serbinë

Tjetra

Qytetarët në borxhe, nuk kanë paguar miliona për ujë, ngrohje e mbeturina

TË FUNDIT NGA RUBRIKA